V Praze působící základní články a kluby

V Praze sídlí či působí řada článků a klubů pod Hnutím Brontosaurus. Podívej se na jejich stránky a v případě zájmu se neboj je kontaktovat. Určitě tě rádi pozvou na nějakou svou akci, kde se můžete seznámit. Všechny pražské a blízké akce najdeš v sekci Pomáhej s námi.

Rozruch

Skupinka nadšených lidí, kteří chtějí jezdit do přírody a pečovat o ni a zároveň si chtějí užít spoustu zábavy a společně stráveného času. Rozruch jezdí pomáhat do Krkonoš, na Šumavu, do Českého krasu a na mnoho dalších míst v Čechách. Na svých akcích sází stromy, kosí louky, obnovuje mokřady nebo jinak pomáhá s péčí o krásná a chráněná místa v naší krajině. Díky akčním členům Rozruchu se můžete zúčastnit také pražských klubových večerů a na letních akcích a festivalech se potkat s Ekostanem.

Fénix

Jsme fénixové, banda nadšenců, které baví trávit svůj čas na hradech, zříceninách, zámcích, klášterech či pravěkých osadách. V náručí těchto míst prožíváme své víkendové i táborové programy postavené na silných příbězích, neokoukaných hrách, divoké zábavě a magické atmosféře. V okolí Prahy jezdíme pomáhat například na hrad Valdek nebo Starý zámek v Hořovicích a pořádáme pražské večerní kluby.

Dobrodošli

Jsme klub, který v rámci Hnutí Brontosaurus vyráží za hranice České republiky. Naším druhým domovem je srbský Banát a především vesnička Češko Selo, kam přes více než deset let jezdíme za českými krajany. Společně s nimi se snažíme o rozvoj šetrného turismu v regionu, značíme turistické trasy, pomáháme s přípravou festivalů a společenských akcí nebo s obnovou a údržbou místních drobných památek. To vše můžeš zažít na letním táboře Malé Česko u Dunaje a poznat tak jedinečnou atmosféru Balkánu povídáním a hraním fotbalu s místními nebo putováním na nejromantičtější místo na světě. V současnosti rozšiřujeme naši činnosti i ke krajanům v Chorvatsku a Rumunsku.

Extempore

V roce 2020 se od Rozruchu odštěpila skupina lidí, kteří pro Brontosaura znovuobjevili lokalitu PR Habrov u Chrudimi a vytvořili ZČ HB Extempore. Kromě kosení luk na Habrově působí také v Týnčanském krasu na Sedlčansku, jeden z nejmenších krasů v České republice, kde spolu s místními jeskyňáři pomáhají udržovat lesostepní krajinu i mokřadní louky. Jejich víkendovky i tábor Naostro jsou otevřeny pro účastníky bez horní věkové hranice. Vítáni na nich jsou studující i pracující účastníci, kteří chtějí prožít pohodové dny v přírodě, udělat kus užitečné práce a dozvědět se něco o krajině, ve které se pohybujeme.

Klub přátel Lukova

KPL je jeden z největších základních článků Hnutí Brontosaurus. Jeho počátky sahají až do 80. let, na jejichž konci se ze skupiny dobrovolných pomocníků na hradě Lukov vytvořil základní článek Hnutí Brontosaurus. A od té doby KPLko nezahálí – v pomyslném výčtu akcí má desítky táborů pro mládež i rodiče s dětmi, víkendovky, uspořádané výstavy i účast při archeologických výzkumech nejen na Lukově. I když se hrad Lukov nachází nedaleko Zlína, s převážnou částí členské základy článku se můžete běžně setkat v Praze.