BRontosauří Dětský Oddíl vítá všechny zvídavé a hravé děti, které rády tráví čas venku s kamarády a poznávají přírodu!

Kdy, kde a jak často se setkáváme?

BRĎO má v současné době dva oddíly. První má schůzky v klubovně v Malířské na Letné každé úterý od 16 hodin. Čas trávíme v Letenském parku nebo nedaleké Stromovce. Ve středu od 16 hodin se potkává oddíl BRĎO na Toulcově dvoře, který je k venkovním aktivitám jako stvořený. Oddílové schůzky probíhají každý týden po celý školní rok. Během roku probíhá také několik jednodenních nebo dvoudenních víkendových výprav, převážné v okolí Prahy. Na výpravy jezdíme obvykle společně hromadnou dopravou. V létě školou povinná Brďata čeká tábor v podsadových stanech na tábořišti v Kozlově u Ledče nad Sázavou.

Pro koho je oddíl určen?

Do oddílu přijímáme děti od 6 let do osmé třídy. Každý oddíl je rozdělen na družiny. Nejstarší děti se mohou stát pomocníky vedoucích.

Co děláme?

Co nejvíce času  na schůzkách trávíme venku. Chladné počasí nebo malý déšť pro nás není překážkou. Společně poznáváme rostliny a živočichy, učíme se o procesech, které v přírodě probíhají, zjišťujeme, jak se o přírodu můžeme starat a chránit ji nebo trénujeme tábornické dovednosti, jakou jsou třeba uzly či mapové značky. Když nepřeje počasí venkovním aktivitám, přichází na řadu tvoření, vaření, pečení nebo hudba. Všechno, co děláme, děláme s radostí, hravě a v přátelské atmosféře.

Chceš se podívat na fotky z BRĎO akcí? Rád/a bys, aby do oddílu chodil někdo z tvého okolí nebo tě láká vyzkoušet si roli vedoucího?

Podívej se na facebook pražského BRĎA a neváhej se nám ozvat na emailu brdo.praha@brontosaurus.cz nebo na telefonu 722 561 150 (Rosťa Konůpka).