Hnutí Brontosaurus

Brontosaurus je celorepubliková mládežnická organizace. Sdružuje stovky dobrovolníků, kteří pořádají zážitkové akce na pomoc památkám, přírodě i lidem. Brontosaurus pomáhá s údržbou luk, mokřadů či sadů, vysazuje stromy, obnovuje hrady, pomáhá v zámeckých parcích i na ekologických farmách. Svůj dlouhý krk vystrkuje dokonce i za hranice České republiky, třeba do Rumunska, Srbska, na Ukrajinu, ale dokonce i do dalekých Himalájí. Učit se, bavit a pomáhat s Brontosaurem u nás i v zahraničí můžeš i ty!

Regionální centrum Hnutí Brontosaurus Praha

Klubovnu máme v Malířské ulici, jen kousek od Letenského náměstí.

👉 Pořádáme klubové večery – přednášky zajímavých lidí, workshopy na téma udržitelnosti či promítání filmů.

👉 Každoročně připravujeme Organizátorský kurz, ve kterém tě naučíme, co všechno obnáší příprava dobrovolnické akce, jak pracovat s ekologickými tématy nebo čím naplnit zážitkový program. Na konci kurzu si v týmu pod vedením garanta uspořádáš vlastní víkendovku!

👉 Pro děti máme dětské BRĎO oddíly na Letné a na Toulcově dvoře, kde společně poznáváme přírodu, hrajeme hry, tvoříme, chodíme na výpravy a jezdíme na tábor. Společně se staráme o několik přírodních i památkových lokalit.

Chceš se s námi potkat?

Dovědět se zajímavé informace (nejen) z oblasti ekologie na klubovém večeru nebo se zapojit do pomoci na lokalitách na víkendové akci? Baví tě vést děti? Rádi tě uvidíme na některé z našich akcí!

Podívej se také, jaké další základní články Hnutí Brontosaurus působí v Praze.

Naše lokality


Veltrusy

Zámek Veltrusy se nachází necelou hodinku od Prahy. Brontosaurům nabízí krásné zázemí v Alpské hájovně, ale také možnost práce v zámeckém parku či v přilehlé dančí oboře. Za odměnu se můžete těšit na prohlídku zámku i s výkladem samotného kastelána! Na Veltrusech se každoročně konala Irská velikonoční víkendovka (pořadatelské nohy už to nezvládají, ale kdo by se chtěl pro rok 2024 víkendovky ujmout, může kontaktovat Rosťu Konůpku).


Ptačí budky v Praze

O ptačí budky na Pastvině u Radotína se stará Regionální centrum Praha. Budky jsme vyvěsili a každoročně na jaře je čistíme a opravujeme, především ve spolupráci s dětskými BRĎO oddíly. Kromě “našich” budek na Pastvině se Brontosaurus v Praze stará také o budky v Motolském háji, které má na starosti Klub přátel Lukova a v Lesoparku na Cibulce, kde o ně pečuje základní článek Rozruch.

BRĎO Titio Praha
Pro děti
dlouhodobá

BRĎO Titio Praha

Bratislavská 22, Praha 15

Páchat dobro! Celoročně vedeme členy k prospěšnosti a zodpovědnosti vůči sobě i svému okolí. Nauč se nové věci a zažij dobrodružství s novými kamarády. Přidej se k nám.
 
Jsme otevření všem...

[Úterý] BRĎO Praha - Letná
Pro děti
dlouhodobá

[Úterý] BRĎO Praha - Letná

Praha 7, Malířská 6

Náš BRontosauří Dětský Oddíl (BRĎO) na Letné je zaměřen na děti od předškoláků po pátou třídu. Nabízíme alternativu klasických kroužků. Děti se v pravidelných týdenních schůzkách dozvídají,...

[Středa] BRĎO Praha - Toulcův dvůr
Pro děti
dlouhodobá

[Středa] BRĎO Praha - Toulcův dvůr

Praha 15 Hostivař - Toulcův dvůr

Ve středu od 16 hodin se potkává oddíl BRĎO na Toulcově dvoře, který je k venkovním aktivitám jako stvořený. Oddílové schůzky probíhají každý týden po celý školní rok. děti jsou...

[středa] Organizátorský kurz v Praze
Vzdělávání
dlouhodobá

[středa] Organizátorský kurz v Praze

Malířská 6, Praha - Letná

Pojď do toho a staň se organizátorem*kou! Baví tě jezdit na zážitkové akce a chceš svoje vlastní zážitky posunout o kousek dál? Chceš se vrhnout do organizování, ale nemáš zatím jistotu? Rád*a by sis doplnil*a...

Podbabský křovýřez 2024
Akce Příroda
jednodenní

Podbabský křovýřez 2024

Přírodní památka podbabské skály

Ve zdejší krajině člověk hospodaří po věky. Snad již pravěcí zemědělci, když začali ve středních Čechách chovat svá stáda, využívali k pastvě obtížně přístupné stráně a skalní stepi nad...

Mezi nebem a zemí: Umístíme ptačí budky na Hostivařský hřbitov
Akce Příroda
jednodenní

Mezi nebem a zemí: Umístíme ptačí budky na Hostivařský hřbitov

Akce Brontosarus v regionech
Praha, Hostivařský hřbitov

Budky na hřbitově? A proč ne? Budky ve městech nahrazují mizející přirozené úkryty pro hnízdění ptáků, tedy pomáhají udržet ptactvo v krajině...

Festival dobrovolnictví DORT
víkendovka

Festival dobrovolnictví DORT

Telč

Zažij pestrý festival dobrovolnictví! Přijď na kapely. Prohlédni si krásnou Telč. Potkej inspirativní lidi. Zahraj si hry a oslav s námi 50 let péče o přírodu!


Na festivalu okusíš tři linky:...