Hnutí Brontosaurus Praha

O organizátorském kurzu

Organizátorský kurz je každoroční 8-mi měsíční kurz určený hlavně začínajícím a mírně pokročilým organizátorům zážitkových akcí pro děti, mládež i dospělé. Díky širokému záběru a praktickému zaměření bude přínosný i pro zkušené organizátory.

Kurz probíhá formou neformálních večeních seminářů, které se konají vždy jednou týdně v době 18:00-21:00. Kurz obsahuje celkem 24 takových seminářů, každý na jiné téma. V rámci kurzu jsou pořádány také tři víkendové akce, na kterých si účast i organizování zážitkových akcí mohou účastníci vyzkoušet na vlastní kůži.

Proč kurz u nás?

Hnutí Brontosaurus již přes 40 let pořádá tábory pro děti a mládež, jejichž součástí vedle zážitkových a sportovních programů je i dobrovolnická práce na pomoc památkám a přírodě v ČR i v zahraničí. Organizátorský kurz je vynikající příležitostí, jak z těchto dlouholetých zkušeností čerpat.

Kurz se každoročně koná hlavně díky dobrovolnické práci organizátorů i většiny lektorů a díky podpoře Ministerstva školství ČR. Díky tomu, že naši organizátoři jsou motivování svým nadšením pro dobrou věc, dokážeme nabídnout prostředí, které žádná podobná komerčně konaná akce nabídnout nedokáže.

Více informací?

Detaily a podrobný program nalezneš na vlastním webu pražského Organizátorského kurzu Hnutí Brontosaurus.